Anlat Lan Nasıl Komünist Oldun?

...gördüğü yerdeki Kırmızılı Kıza aşık olan Mirzali'yle aşkın gücünü kanıtlarken, öte yandan burjuva geleneğidir diye sevgilisinin doğum günü pastasını tepeleyen devrimci Ferhat'la tokatlamaktadır…

Responsive image
YAZAR
Hasan Kıyafet
DOSYA BOYUTU
4,16 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789752416123

PDF formatında Anlat Lan Nasıl Komünist Oldun?. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Anlat Lan Nasıl Komünist Oldun? kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


İnsana yönelik her edebi operasyonda, öykünün payı hep bir adım önde yürümüştür.Çünkü öykü kendimize başkasının gözüyle bakabilmekmiş.Yaniişin en zor yanı!...Kimi iç ve dış yıkıntılarımızın onarımında, sıradan öykülerin payını itiraf etmeliyiz.Özellikleruhsalkanamalarımızı,iyi bir öyküden başka hangi ilaç tedavi edebilir ki? Bilincimiz kadar mutlu ya da mutsuz olacağımızın altını, Kerem İle Aslı, Ferhat İle Şirin, Binbir Gece Masallarından daha kalın bir çizgiyle hangi kalem çizebilir…?Hasan Kıyafet son öykü kitabıyla bizi, bir yandan Dört Kutsal Kitapta yeri olan HEVSEL BAHÇELERİ’yleyedi kat göklere çıkartırken, bir yandan DiyarbekirZindanları havalandırma boşluğunda yüksekten dökülen ışıkla, yedi kat yerlerin dibine sokmaktadır. Bir yandan inşaatın yedinci katından gördüğü yerdeki Kırmızılı Kıza aşık olan Mirzali’yle aşkın gücünü kanıtlarken, öte yandan burjuvageleneğidir diye sevgilisinin doğum günü pastasını tepeleyen devrimci Ferhat’latokatlamaktadır…Kısacası yazar, düşüncenin eylemle, emekle gerçeğe dönüşebileceğinin simgesi sayılan dev gövdeli,küçük başlı ölümsüz mitolojik Yunanlı Herakles’ le biz ölümlüleri bir yarışa, sınava sokmaktadır. Dahası yaşadığımız şu cinayet ortamında zihnimizi güncelleyip, payımıza düşenle hepimizi bir hesaplaşmaya davet etmektedir.Yayınevimiz ötesini siz değerli okurlara bırakmaktadır… (Tanıtım Bülteninden)   


Ceylan Yayınları Hasan Kıyafet Anlat Lan Nasıl Komünist Oldun? Anasayfa » Edebiyat » Öykü. Anlat Lan Nasıl Komünist Oldun? Barkod Kodu: 9789752416123.